CategoriesEmlak

Vergi Borçlarına Af ve Yapılandırma Müjdesi İçin İlk Adım Atıldı .

Ülkemizde bulunan tüm taşınmazlar için düzenli olarak emlak vergisi ödemesi yapılmakta olup çok sayıda ev sahibi ödeme konusunda sorunlar yaşamaktadır.

EMLAK VERGİSİ BORCU ÖDENMEZSE NE OLUR?

Belediyeler tarafından tahsil edilen emlak vergisi borcu için çok sayıda kişi ödeme konusunda sıkıntılar yaşamaktadır. Belediyelerin konu hakkında yaptırımlar konusunda eksik kalması nedeni ile bazı kişiler de ödeme yapmamayı tercih etmektedir.  Emlak vergisi borcu olan taşınmazın tapu devri ve satışı mümkün değildir. Ödenmeyen emlak vergisi borcuna düzenli faiz işletilmekte olup vatandaş emlak vergisine konu olan evini, işyerini, dükkanını ya da tarlasını satmak istediği zaman bu borcu mutlaka o tarihe kadar üzerine işletilen yüksek faiz yükü ile ödemek zorunda kalmaktadır.

EMLAK VERGİSİ BORCUNA AF MI GELİYOR? EMLAK VERGİSİ BORCU TAKSİTLENDİRME VE YAPILANDIRMA VAR MI?

Pandemi nedeni ile uzun süredir gündemde olan vergi borçlarına af konusunda Bakan Selçuk yeni açıklamalarda bulundu.  Esnafın korana virüs salgını nedeni ile ödemelerde sıkıntı yaşaması, vergi borçlusu konumuna düşerek borcu yoktur yazısı alamadığı için kredi paketlerinden yararlanamaması üzerine “Ekim sonundaki rakamları, normalleşme işaretlerini bir görelim. Rakamlara bakalım. (Hazine ve Maliye ile) birlikte karar veririz. Henüz daha görüşmedik. Bildiğiniz gibi sigorta primleri ve vergiyle ilgili yeniden yapılandırmaların birlikte olması gerekiyor” diyerek Ekim ayını işaret etmişti.  Söz konusu düzenleme ile borçlara af gelmesi imkanı bulunmazken yapılandırma üzerinde çalışılacak. Vergisini düzenli olarak ödeyen kişilere haksızlık olmaması adına vergi borçlarına af değil vatandaşa ödeme kolaylığı sağlanması adına yapılandırma ve taksitlendirme imkanı sunulacak.  Yani emlak vergisi borçlarının faizleri silinecek ve çok daha düşük bir masraf ile faiz tutarı üzerinden taksitlendirme yapılarak vatandaşa devlete olan borçlarını ödeme kolaylığı sağlanacak.

CategoriesEmlak

Kuba GYO

Kuba GYO olarak  siz değerli müşterimiz için her zaman daha kaliteli ve güvenilir bir iş çıkartmak istiyoruz.

Kalite hiç bir zaman tesadüf değildir. Kuba GYO olarak ilk sözümüz herkesi ev sahibi yapacağız ve herkese uygun ev bulacağız.

KUBA GYO